Autorė Vaiva Jankienė – slaugytoja, didžiausios slaugytojų Facebook grupės “SLAUGYTOJAI” moderatorė.

Photo by Markus Spiske on Pexels.com

Šiandien Facebook grupėje “Slaugytojai” nepatvirtinome posto apie vienos vedėjos ar vyresniosios gautą padėką iš SAM. Kodėl ignoravome tokį pagerbimą? Pateiksiu savo asmeninę nuomonę.

Čia yra keli niuansai. Kodėl vedėjai ar vyresniajai? Kas ji ir ką gali be komandos? Aš suprasčiau, kad tai būtų padėka asmeniui, bet ne padėka pareigas einančiam. Kitas niuansas, kad tai labai panašu į pasityčiojimą – mes tau paplosim ir dar spalvotą popieriuką atspausdinsim, o algos… Nu kam rūpi pinigai, juk svarbiau, kad mes parodėme, kad jus vertiname. Ir čia negaliu nepaminėti man patikusios Norvegijos slaugytojų profsąjungos pozicijos – mums ne plojimų reikia, o orių atlyginimų už sunkų darbą.

Dar vienas niuansas – yra labai didelė manipuliacija žmogaus jausmais. Labai negraži, absoliučiai sovietmečio laikų. “Copy paste” popieriukas, pigus (ne tik pinigine prasme) būdas nupirkti sau lojalumą, elektoratą ir dėkingumą ne tik padėkos gavėjo, bet ir jo pavaldinių per jo įtaką.

Aš pasakysiu pavyzdį, kaip elgiamasi Norvegijoje. Tokių popiergalių niekur net matyti neteko. Asmeninį AČIŪ gali išgirsti iš pacientų ar jų artimųjų. Jei lyderis (vadovas) gautų padėką, tai niekada jos neafišuos, o jei kažkas sakys, kad tas ar anas darbuotojas puikiai dirbo, atsakymas bus toks – dirba visa komanda ir tai yra komandos įdirbis ir rezultatas, be jos jis nebūtų galėjęs taip gerai dirbti. Per bendrą susiėjimą ar raportą pasakys, kad tas ar anas dėkoja mums visiems, kad dirbam puikiai ir jokiu būdu nesakys, kad buvo dėkojama kažkam asmeniškai. Jei lyderis matys reikalą, asmeniškai pasakys tam darbuotojui, kas ir už ką dėkoja. Kaip ir jei kažkas negerai – niekada neįvardins to žmogaus, kuris padarė klaidą. Sakys, mes padarėm klaidą, kažką ne taip, reikia išsiaiškinti, kodėl taip nutiko ir ką mes galime padaryti, kad taip vėl nenutiktų.

Ką daryčiau šioje situacijoje, jei būčiau vyresniosios vietoje. Būtų net gėda kam parodyti ir šitas popieriukas eitų tiesiog į šiukšlyną arba siųsčiau atgal su mandagiu prierašu – jei norite dėkoti, tai tik visai komandai. Bet mums labiau reikia įvertinimo sąžiningu atlyginimu. Paploti ir patys sau galime. Čia būtų teisinga reakcija. O ne girtis per Facebook.

Kaip jaustųsi komandos nariai išvydę tokį postą? Man labai patiko mano sūnaus supratimas apie lyderį Norvegijoje. Jis prieš keletą metų dirbo laikinai žuvies fabrike ir matė, kaip to fabriko direktorius, kai būdavo daug darbo, eidavo kartu su kitais darbininkais dirbti bet kokių darbų kartu įsispyręs į guminius batus, į tą pačią šaltą, šlapią patalpą. Mano darbe lyderis, jei tik trūksta žmonių, dedasi medicininę pižamą ir eina padėti – nesvarbu ar reiks sutepti sumuštinius, ar kokia slaugos procedūrą, ar pakeisti sauskelnes, ar pavalyti grindis. Padeda susitvarkyti situacijoje ir grįžta prie savo darbų. Ar turim lyderių slaugoje Lietuvoje? Labai tikiu, kad turime ne vieną.

Aut. Vaiva Jankienė